Verdi: Requiem
Az előző évadban nagy sikerrel és óriási érdeklődés közepette adta elő a Nemzeti Énekkar és a Nemzeti Filharmonikusok Verdi nagyszabású oratóriumát, a Requiemet. more
Az előző évadban nagy sikerrel és óriási érdeklődés közepette adta elő a Nemzeti Énekkar és a Nemzeti Filharmonikusok Verdi nagyszabású oratóriumát, a Requiemet. more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, October 31 2015 7:30PM
Ezúttal az az Antal Mátyás dirigálja a zeneirodalom egyik leggyakrabban előadott és legismertebb gyászmiséjét, akinek nevével valósággal összekapcsolódott a Nemzeti Énekkar története, hiszen negyedszázada áll az élén. Verdi Requiemje a kórus repertoárjának egyik pillére, mint mű pedig abban különleges, hogy egy operaszerzőként elkönyvelt mester alkotása. Ugyanaz a karakterbeli változatosság és drámai erő jellemzi, mint Verdi legjobb színpadi műveit. Legjellegzetesebb tétele talán a Dies irae, amelyben megrázó realizmussal elevenedik meg a sajátos pokollátomás, a mű kicsengése azonban a legtermészetesebb és legmegnyugtatóbb vigasztalás, amit ember csak kaphat a lelki megpróbáltatások idején.
Verdi: Requiem
Vezényel: Antal Mátyás
Közreműködik: Kolonits Klára (szoprán), Meláth Andrea (mezzoszoprán), Klein Ottokár (tenor), Kováts Kolos (basszus), Nemzeti Énekkar (karigazgató: Antal Mátyás)
Mohács – Világok harca Hungarian documentary, 80 min, 2026 in Hungarian
Egy óra lázadás Beethovennel, az első igazi rockerrel. Hogy lehet egy kétszáz éves zene ma is ilyen pörgős és érzékeny egyszerre? Lesz zongorázás, zenekari lárma, szimfónia-választó, és sok minden más!
A sikerszéria záróepizódjában a nagy klasszikus filmzenék esnek áldozatul Janklovics Péter humor-pörölyének, amellyel szétcsap a Volt egyszer egy vadnyugat, a Harry Potter vagy épp A profi dallamai közt.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.