program


STRAUSZ KÁLMÁN 70 - Tóth Péter: Isteni pokol (ősbemutató) / Honegger: Johanna a máglyán

STRAUSZ KÁLMÁN 70 - Tóth Péter: Isteni pokol (ősbemutató) / Honegger: Johanna a máglyán

Tóth Péter: Isteni pokol (ősbemutató)

Honegger: Johanna a máglyán

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tirsdag, 01. Juni 2021 19:30

STRAUSZ KÁLMÁN 70

Tóth Péter: Isteni pokol (ősbemutató)
Honegger: Johanna a máglyán

Kiss Emma, Oberfrank Pál (próza)
Szemere Zita, Kersák Edina, Busa Gabriella, Horváth István, Haja Zsolt, Kovács István (ének)
Budapesti Stúdiókórus
Honvéd Férfikar
Győri Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Strausz Kálmán

„Baranyi Ferenc költői műve, a saját új Dante fordításából és középkori költők verseinek felhasználásával készült Isteni pokol. Többször nekikezdtem Paolo és Francesca szerelmi drámája megzenésítéséhez, azonban nem éreztem hitelesnek a zenei anyagot. Amikor Strausz Kálmán felkért egy kantáta komponálására, rögtön tudtam, hogy a szövegkönyv nem lehet más, csak ez a libretto. A munka gyorsan haladt, s néhány hónap alatt elkészült az operai elemeket sem nélkülöző, félórás kantáta, melyben az egyetlen női főszereplő mellett csak férfiak énekelnek szólóban vagy kórusként.” (Tóth Péter) A Johanna a máglyán a mélyen katolikus Paul Claudel és a protestáns Arthur Honegger alkotása. A hatalmas zenei apparátust és két prózai színészt alkalmazó mű tanulsága, hogy az Istenbe vetett hit és a lángoló hazaszeretet a legkilátástalanabb helyzetben is képes felrázni a nemzetet. Az eredeti francia szöveg Raics István magyar fordításában hangzik el. A mű zenei szövetében gregorián dallam, középkori világi zene, induló, francia népdal és gyerekdal is feltűnik.

RENDEZŐ: Budapesti Stúdiókórus Egyesület, Honvéd Együttes

Aktuelt


Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 17 órától a fiatalabb budapesti és piliscsabai gyerekek mutatkoznak be. Mindkét előadás vendége a Csillagszeműek felnőtt társulatra, a Timár Együttes. A programban Timár Sándor klasszikus művei mellett a fiatal csoportvezetők saját koreográfiái is szerepelnek. A műsort Vizeli Bálint és zenekara kíséri.

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. De ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

A történet Fazekas Mihály művén alapul, a mese régi, de a megközelítés módja merőben új, ugyanis Schwajda György a libák szemszögéből írta meg a cselekményt.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.