
Mozinet filmnapok - Dahomey - Kik vagyunk?
Eredeti cím: Dahomey
francia-szenegáli dokumentumfilm, 68 perc 12+
Eredeti cím: Dahomey
francia-szenegáli dokumentumfilm, 68 perc 12+
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. november 22. péntek, 18:00
Rendező: Mati Diop
A Dahomey királyságot a XVII. században alapították Nyugat-Afrikában, majd a XIX. században francia gyarmattá vált. A megszálló csapatok Párizsba vitték a királyi kincseket, amelyekből 2021-ben huszonhat visszakerült eredeti hazájába, a benini Cotonouba. A tárgyak között szerepelt a helyiek számára komoly jelentőséggel bíró Ghezo király, Glele oroszlánember, Behanzin cápaember, illetve Bochio védőszobrai is. A kincsek korábbi elvétele és visszakerülése heves diskurzust indított az állampolgárok identitásáról. Mati Diop rendezőnő sajátos narrációs formát alkalmazva szembesíti a nézőket olyan kérdésekkel, amelyek sokkal univerzálisabbak annál, mint az elsőre tűnik.
A ByeAlex és a Slepp 2025. október 4-én, a Tokaj-hegyaljai Szüreti Napok keretében, a Tokaj Fesztiválkatlanban lép fel.
A Piero Barone, Ignazio Boschetto és Gianluca Ginoble alkotta IL VOLO, egy felejthetetlen koncerttel tér vissza Budapestre, hogy újra elvarázsolja a magyar közönséget az MVM Dome színpadán, 2025. november 14-én. Ez a koncert garantáltan felejthetetlen élményt nyújt minden korosztály számára.
A Budapesti Operettszínház új bemutatója egyesíti az operett műfajának legnemesebb hagyományait és a Nagymező utcai teátrum lenyűgöző, 21. századi színpadi látványvilágát. Kálmán Imre világsikerű darabjának premierje a 2025-ös év egyik legjobban várt eseménye.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!