Mitől kortárs a kortárs? Rényi András előadása
Előadó: Rényi András esztéta, művészettörténész
Előadó: Rényi András esztéta, művészettörténész
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Fredag, 03. Oktober 2025 18:00
A „Mitől remekmű a remekmű?” sorozat kortárs kitekintésű folytatásában Rényi András ezúttal nem a klasszikus, kanonizált művek értelmezésére vállalkozik, hanem a jelenkori művészet nyelvét vizsgálja. Az előadás arra keresi a választ, mitől nevezhetünk egy alkotást kortársnak: vajon elég hozzá, ha a festészet keretei között születik meg, vagy a kortárs művészet (contemporary art) installációs, performatív, intermediális formáihoz való viszonya is meghatározó?
Milyen elméleti és történeti szálak kapcsolják össze a gesztusfestészet és a formátlanság esztétikáját a mai vizuális gondolkodásmódokkal? Hogyan olvashatóak a jelenben készült művek — legyenek akár festmények, akár térbeli vagy akcióalapú munkák — a kortárs művészeti diskurzus összefüggésében?
Az előadás nemcsak tájékozódási pontokat kínál a kortárs művek értelmezéséhez, hanem új nézőpontokat is felkínál arra, hogyan lehet a jelen művészeti törekvéseit élőként és elevenként látni.
Az est különlegességeként a jegyár tartalmaz egy 4 tételes vermut-kóstolót is a Premium Gin jóvoltából, amely során a vendégek megismerkedhetnek a vermut sokszínű világával.
A Broadwayről hazánkba érkezett HAIR című musical hosszú történelemmel bír és rengeteg fontos társadalmi kérdésben mond véleményt.
A @LL3t4rgIA alkotóinak új előadása, a 4-6 a mai magyar fiatalok kilátásait vizsgálja az érettségi utáni időszakban. A produkció nemzeti és polgári ünnepeinken keresztül bontja ki kérdésfelvetéseit, és arra tesz kísérletet, hogy egy mai fiatal felnőtt nézőpontjából értelmezze: mit jelent ma magyarnak lenni. A helyszín a budapesti Nagykörút ikonikus pontja, a 4es6os kocsma, amely egyszerre kiindulópont és érkezési hely – akárcsak a várost átszelő villamos.
Álmodozás – Clara és Robert Schumann szerelmének története Bősze Ádám zenetörténész előadásában. Közreműködik Jordán Adél színművésznő, Fekete Ernő színművész és Laufer Szilvia zongoraművész.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.