program


MITEM 2025 - ÉNEK ÉSZAK GYERMEKEIHEZ - a Solnce Obi-Ugor Népek Színháza előadása
3

MITEM 2025 - ÉNEK ÉSZAK GYERMEKEIHEZ - a Solnce Obi-Ugor Népek Színháza előadása

Kaltas a hanti nép mitológiájában a lelkeket osztó anyaistennő, így mindenkinek, aki megszületik, ő ad lelket. Kaltas akaratából a csecsemő megkapja őse lelkét. Lélek nélkül pedig sem az ember, sem a madár nem él sokáig - két lépést tesznek, és agyaggá változnak.  Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 26. April 2025 16:00

Kaltas a hanti nép mitológiájában a lelkeket osztó anyaistennő, így mindenkinek, aki megszületik, ő ad lelket. Kaltas akaratából a csecsemő megkapja őse lelkét. Lélek nélkül pedig sem az ember, sem a madár nem él sokáig - két lépést tesznek, és agyaggá változnak. Minden léleknek megvan a külön útja az új élethez, a saját útja. Így ül a hét szent nyírfa tövében Kaltas-ekva, játszadozik a lelkekkel, végignézi őket. És minden léleknek, mint egy anya, elénekli a saját dalát. Az „Ének Észak gyermekeihez” című előadás Észak férfiaihoz szól, akik a Nagy Honvédő Háború idején a frontra mentek. Ez egy korokon átívelő ének, egy dal azokhoz a lelkekhez, akik idegen földön maradtak. Hogy meghallják szülőföldjük dalait, végigjárják az emlékezés hosszú útját, és térjenek haza végre, hogy utódaikban újra megtestesülhessenek.

Aktuelt


Vanya Simon Stephens darabja Csehov nyomán | színházi közvetítés felvételről, 122 perc, 2024 angol nyelven, magyar felirattal

A Slava’s Snowshow egy varázslatos utazás, amelyet minden korosztálynak látnia kell. Egy előadás, amely visszarepít a gyermekkorba, megérinti a lelket, és mosolyt csal mindenki arcára.

Egyszerre politikai dráma, krimi és szerelmi história, amely a 15. század közepének izgalmas történelmi eseményeit eleveníti meg, bemutatva a Hunyadi család felemelkedését.