Program


Kvartett

Kvartett

Spiró: KVARTETT

Spíró egyik legsikeresebb darabja kerül most a közönség elé. Az egy részben játszott darab mindvégig mulatságos, hisz ki ne szeretné szatírikus görbe tükörben látni saját és környezete életét, de torkon ragadja a felismerés, hogy a szatíra közelebb van a valósághoz, mint ahogy az az első pillanatban tűnhetett.



A négy szereplő ugyan magyarul beszél, de mégsem értik egymást. Amit az egyik adna, azt a másik nem tudja elfogadni. Négy világkép, négy mulatságosan tragikus sors ütközik össze a színpadon, és ebből az ütközetből mindenki vesztesen kerül ki.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, May 28 2011 7:30PM

Spiró: KVARTETT

Spíró egyik legsikeresebb darabja kerül most a közönség elé. Az egy részben játszott darab mindvégig mulatságos, hisz ki ne szeretné szatírikus görbe tükörben látni saját és környezete életét, de torkon ragadja a felismerés, hogy a szatíra közelebb van a valósághoz, mint ahogy az az első pillanatban tűnhetett.



A négy szereplő ugyan magyarul beszél, de mégsem értik egymást. Amit az egyik adna, azt a másik nem tudja elfogadni. Négy világkép, négy mulatságosan tragikus sors ütközik össze a színpadon, és ebből az ütközetből mindenki vesztesen kerül ki. Az '56-os forradalom 40. évfordulójára íródott darab születésekor úgy látszott, nem más egy éles pillanatfelvételnél. Az évek múltával azonban egyre tragikusabb fénytörésben látszik ez a történet. Mintha a négy karakter sorsa akkor még valamivel reményteljesebb lett volna.

Az '56-ban Amerikában menekülni kényszerült Vendég szeretné meghálálni egykori barátjának azt, hogy annak idején megmentette az életét. Az Öreg valódi, hithű kommunista, aki nem ügyeskedett, amikor ez volt a divat, aki tántoríthatatlanul próbálja megörökíteni a kommunizmus történetét. A feleség alakja tragikomikus karakterrajza a szűklátókörű proletárasszonynak, a lányuk pedig csak a meggazdagodásával törődik, ám a sorsa reménytelen, mert nincs és talán nem is lesz tőkéje.

Szerző : Spiró György
Rendező : Márton András Jászai Mari-díjas

Rendezőasszisztens: Nagy Adrienne
Díszlet: Krsztovics Sándor
Jelmez: Kovács Yvette

Our offer


A görcsös férfivágyak és a női könnyűvérűség komédiája a Veres 1 Színház előadásában.

Az angol kormánypárt egyik képviselője az ellenzék egyik bombázójával csalja a feleségét, és valószínűleg nem is lenne ebből probléma, ha a hotelszoba ablakában nem találnának meg a randevú éjszakáján egy oda nem illő, férfi hullát… A képviselő a mindig ideges, de nagyon hatékony személyi asszisztensével próbálja megoldatni a helyzetet, de egy hulla mégiscsak egy hulla: a dolog elsimítása legalábbis időveszteséggel és további bonyodalmakkal jár – feltűnik a szerető férje, a képviselő felesége – és a hotel igazgatója sem segít túl sokat, ráadásul egy adott ponton még a hulla is táncra perdül...

Magyarországi bemutató Az Erkel Színház előadása ELŐADÁSOK: 2026. augusztus 14., 15.,16., 20., 21., 22. tervezett esőnapok: augusztus 17., 18., 23., 24.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.