program


Karácsonyi koncert

Karácsonyi koncert

Három Csajkovszkij-mű hangzik el december 20-án este fél 8-tól a Zeneakadémián, a Concerto Budapest ünnepi koncertjén, ahol Várdai István gordonkaművész is fellép a zenekarral, a dirigens pedig a dán születésű izraeli hegedűművész és karmester, Nikolaj Znaider lesz.  Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Søndag, 20. December 2015 19:30

Znaider a neves Juilliard Schoolban tanult, 1992-ben, alig 16 évesen nyerte meg a 4. Nemzetközi Carl Nielsen Hegedűversenyt, karmesterként pedig 2010-ben, a Marinsky Színház zenekarával közös fellépésen debütált.

A Rómeó és Júlia című nyitányfantáziával indul az este, amelynek komponálására ifjú kollégája, Balakirev ösztönözte a zeneszerzőt, a darab ajánlása is neki szól. A nyitányfantázia első verziója 1869-ből való, ezután Csajkovszkij két alkalommal (1870-ben és 1880-ban) is átdolgozta művét.

A Változatok egy rokokó témára gordonkaversenyt a német W. Fitzenhagen számára, 1876-ban írta Csajkovszkij – a gordonkaművész akkoriban a moszkvai konzervatórium tanára és a cári zeneegylet hangversenymestere volt, a zeneszerzőhöz pedig szoros baráti kapcsolat fűzte. Hét variációt foglal magában a sorozat, a változatok során fokozatosan bontakozik ki a szólóhangszer bravúrja, amelyet ezen az estén Várdai István (több nemzetközi verseny díjazottja-nyertese, 2015-től – Baráti Kristóffal közösen – a Kaposfest Nemzetközi Kamarazenei Fesztivál művészeti vezetője) szólaltat meg.

Az est záró darabjának, az V. szimfóniának premierje 1888-ban, a szentpétervári Marinsky színházban volt, és maga Csajkovszkij dirigálta a zenekart. A szimfónia ciklikus szerkesztésű, fő témája mind a négy tételben visszatérően hallható.

Műsor:

Csajkovszkij: Rómeó és Júlia nyitányfantázia
                     Változatok egy rokokó témára op.33
                     5. szimfónia

Közreműködik: Várdai István

Vezényel: Nikolaj Znaider

Aktuelt


Csányi Miklós kulturális menedzser új tájházat nyit meg Szabadszálláson, mely alkalomból sorsdöntő kérdésre kell választ adnia. Döntésének következtében kalandos utazásra indul lelkiismeretének útvesztőjében. Az útvesztő végén újabb választás elé kényszerül – hogy jól választ-e, avagy sem, döntsék el Önök!

Ez valóban egy Isteni végjáték: a Mindenható eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

A @LL3t4rgIA alkotóinak új előadása, a 4-6 a mai magyar fiatalok kilátásait vizsgálja az érettségi utáni időszakban. A produkció nemzeti és polgári ünnepeinken keresztül bontja ki kérdésfelvetéseit, és arra tesz kísérletet, hogy egy mai fiatal felnőtt nézőpontjából értelmezze: mit jelent ma magyarnak lenni. A helyszín a budapesti Nagykörút ikonikus pontja, a 4es6os kocsma, amely egyszerre kiindulópont és érkezési hely – akárcsak a várost átszelő villamos.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.