Program


Győri Balett - Forgószél
6

Győri Balett - Forgószél

GYŐRI BALETT - FORGÓSZÉL AVAGY A KÉPZELET CSODÁJA
- mesebalett egy felvonásban -  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. május 25. szombat, 15:00

Dorothy a mese balett elején egy megszeppent gyermek, aki azonban a kalandjai során a barátaiért felelősséget vállaló, önálló döntésekre képes nagylány lesz, az ő fejlődéstörténetét mutatjuk be előadásunkban. A többi főszereplő is hatalmas lépést tesz előre, hiszen a Gyáva Oroszlán önbizalmat nyer, magabiztosan éli tovább az életét, a Bádogember sorsa szív megszerzésével lesz teljes, a Madárijesztő pedig ész birtokában élhet tovább boldogan. Óz úgy ajándékozza szereplőinknek az áhított tulajdonságokat, hogy valójában azoknak ők már eddig is birtokában voltak.

A gyermekeket megszólító koreográfia tanulsága tehát abban áll, hogy felesleges egy varázslóra várni, ha változni, változtatni szeretnénk az életünkön. A boldogsághoz nem kell más, csak ész, szív és bátorság!
(Velekei László- Harangozó-díjas koreográfus

L.F.Baum „Óz a csodák csodája” című műve alapján

Rendező/koreográfus: Velekei László Harangozó-díjas
Asszisztens: Kara Zsuzsanna
Zene: montázs
Dramaturg: Kszel Attila
Jelmez: Győri Gabi
Video, látvány: Bognár Alex
Felvételről közreműködik: Csőre Gábor színművész és Márkus Krisztián

Táncolják:
Óz................................................... Lajkó Dorka /A Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola balett növendéke/
Dorothy........................................... Guti Gerda
Totó kutya....................................... Daichi Uematsu
Madárijesztő................................... Gyurmánczi Diána Harangozó-díjas
Bádogember................................... Artem Pozdeev
Gyáva Oroszlán.............................. Jekli Zoltán
Boszorkány..................................... Szalai Judit
Jó tündér......................................... Marjai Lili Anna
Keselyűk......................................... Kovács Eszter, Horányi Eszter
Kisvarjúk......................................... Sájer Luca, Kozári Zara, Kemecsei Karina
Kiskirály.......................................... Póda Botond
Kiskirálylány.................................... Mecséri Janka
Kisboszorkány................................ Csontos Fanni
Munpicok........................................ Csontos Fanni, Farkas Blanka, Hécz Leila, Kemecsei Karina,
                                                         Kocziha Liza, Kozári Zara, Lajkó Dorka, Papp Jázmin,Sájer Luca
Kapuőr............................................ Póda Botond

/A Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola balett növendékei/

Művészeti vezető: Velekei László Harangozó-díjas
Igazgató: Kiss János Kossuth-díjas, Érdemes Művész

Időtartam: 50 perc
korhatár: 4+

Ajánlatunk


Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM Dome színpadára! 2026-ban a közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben opera, slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen felejthetetlen keringők is helyet kapnak. Rieu koncertjei nemcsak a magával ragadó zenéjükkel bűvölik el a közönséget, hanem humoros, közvetlen színpadi jelenlétével is. A gyönyörű jelmezek, a lenyűgöző díszletek és a látványos fénytechnikák minden korosztály számára különleges élményt nyújtanak.

A Kossuth-díjas Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója először rendez operettet, méghozzá a világ leghíresebbjét!

A 30. szülinapjához közeledő zeneszerző, Jon felteszi magának az alapvető egzisztenciális kérdéseket: hol tart karrierjében? Mikor fog már végre berobbanni? Eljön-e egyáltalán az a pillanat, amikor biztos lehet benne, hogy ez az ő útja? Azt érzi, mire betölti a 30-at, muszáj történnie valaminek… valami igazinak.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!