Program


Géniuszok - Lechner Ödön

Géniuszok - Lechner Ödön

A januárban induló félévet a Kultúrkúria művészettörténeti sorozatában a szecessziónak szenteljük. Ennek az oka, hogy Lechner Ödön 180 éve, 1845-ben született és 111 éve halt meg. Új formavilága döntő fordulatot hozott a magyar építőművészetben.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, January 14 2025 6:00PM

Alapeszméje a nemzeti építészet megteremtése volt, amelynek alkotásai ma is a magyar építészet emblematikus művei. Korai korszakának neoreneszánsz világából a francia reneszánsz megismerésén keresztül jutott el a magyar szecesszió megteremtéséhez, amelynek egyik legjelentősebb műve az Iparművészeti Múzeum, a Földtani Intézet és a Postatakarékpénztár épülete.

 

Our offer


Silver Bear-winning filmmaker Dénes Nagy spent four years following György Kurtág’s everyday life with his camera. The resulting documentary, produced between 2021 and 2025, far exceeds the conventional boundaries of the genre.

Tegyük fel, hogy megcsalt a férjem – mit teszek én? Sírok, válok, vagy bosszút állok? Lucienne Vatelin tisztességes feleség, esze ágába nem jut megcsalni a férjét – és az elvét tartja mindaddig, amíg a férje őt meg nem csalja. Viszont, ha ez megtörténne, arra is felkészül: talonban tartja a jóképű Babillont, hogy ha kell, legyen kivel bosszút állni… A hülyéje őrült és szerelmes bohózat – tökéletes nevettető kikapcsolódás szerelmeseknek, friss házasoknak, és hűtlenséget tervezőknek. Megszállott nőcsábászok és bosszúálló feleségek a Thália Színház Nagyszínpadán.

Az előadás a bohózat és a commedia dell’arte elemeit vegyítve mulattat és szórakoztat, miközben a szerelem, a csavaros ész és a szolgák furfangja győzedelmeskedik.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.