
Géniuszok - A tájkép konstruktív átírása
Ludmann Mihály művészettörténész előadása
more
Ludmann Mihály művészettörténész előadása
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Tuesday, November 19 2024 6:00PM
A tájképet alkotó formák közül sok a bizonytalan körvonalú és folyamatosan változó; elég, ha csak a fákra gondolunk. Ezért is kényszerítő cél a festészetben a formába rendezés, amit a cézanne-i művészetben fedezhetünk fel elsők között. Ezt érlelték tovább a kubista festők és így egy egészen más világot teremtettek, ahol a táji formák a művész kiindulásának alapját jelentették, de az átírás révén olyan művi
formákat teremtettek, amelyek már csak felidézik a természet formáit. Ezt az izgalmas változást láthatjuk ezen az előadáson bemutatott képeken.
Nagyszabású operabemutatókkal várjuk közönségünket az idei szezonban is! Hagyományainkhoz híven nagyszerű külföldi énekeseket hívtunk meg két opera előadásunk főszerepeire. Olyan csillagokat, akik a világ legnagyobb operaszínpadain énekelték már Verdi Nabucco érzelmekkel teli dalait.
FŐPRÓBA Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni, K. 527 vezényel és rendezi: Fischer Iván
Készüljön egyedülálló élményre a koncertterem várakozással teli légkörében, ahol a vonós hangszerek dallamai vezetik végig Morricone mesterműveinek érzelmein.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.