Abigél titkai
Abigél titkai - Szabó Magda 100
Töredékek az írónő életművéből
több
Abigél titkai - Szabó Magda 100
Töredékek az írónő életművéből
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. szeptember 7. szombat, 17:00
Piros Ildikó, Kossuth-és Jászai Mari-díjas Érdemes művész önálló estje Szabó Magda születésének 100. évfordulója alkalmából.
A művésznő felvillantja az írónő életútjának legjelentősebb eseményeit, kiemelkedő alkotásaiból idéz, és beavatja a közönséget az Abigél című film születésének titkaiba is. Szabó Magda generációk kedvelt szerzője, erős Isten–hite áthatja olvasmányos, kifinomult, női látásmódú írásait. Nagyregényei izgalmas és megható családtörténetek, melyekből visszaköszön a múlt, míg a háttérben ott dübörög a történelem. Piros Ildikó lebilincselően szép és gazdag összeállításában valódi színházi élménnyé forr össze az alkotónő életútja és műveinek világa.
Ügyelő: Lévai Ági
Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és a teátristák fantáziája.
A Marczibányi téri Kodály Iskola, Magyar Örökség díjjal és Magyar Művészetoktatásért díjjal kitüntetett intézmény idén is a Zeneakadémián rendezi meg évzáró hangversenyét 2026. május 31-én (vasárnap) 19.00 órakor.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!