Program


A helység kalapácsa
10

A helység kalapácsa

Petőfi elbeszélő költeménye, mely stílusparódia is egyben, oly bőséges forrása a humornak és komikumnak, hogy az elmúlt években elkezdett fiataloknak szánt előadássorozat méltó folytatása lehet. A népi figurák sokszínű karaktereit felvonultató alkotás nem csak a gyermekek, de a felnőttek felhőtlen közös szórakoztatását nyújtja majd.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, November 18 2023 5:00PM

A helység kalapácsa

A templomban felébred egy ember és azt veszi észre, hogy be van zárva az ajtó és ő bent ragadt. Mindez persze egy jól kifundált ravasz és felettébb agyafúrt cselszövés következménye. Emberünk - mert széles eszével azonnal átlátta a helyzetet - úgy dönt, hogy felmegy a toronyba, onnan a harangkötél segítségével leereszkedik és végére jár ennek a dolognak. Na persze azt se feledjük el, hogy szomjas is és nem mellesleg fülig szerelmes.

Petőfi elbeszélő költeménye, mely stílusparódia is egyben, oly bőséges forrása a humornak és komikumnak, hogy az elmúlt években elkezdett fiataloknak szánt előadássorozat méltó folytatása lehet. A népi figurák sokszínű karaktereit felvonultató alkotás - hasonlóan a nagysikerű János vitéz mesebaletthez - , nem csak a gyermekek, de a felnőttek felhőtlen közös szórakoztatását nyújtja majd.

Felhívjuk kedves nézőink figyelmét, hogy A helység kalapácsa című előadásunkban stroboszkópot alkalmazunk a színpadon.
A villogó fény, az arra érzékenyeknél egészségügyi problémát okozhat.

Szereposztás
NARRÁTOR: KOKICS PÉTER
FEJENAGY, helyi kovács, azaz a „helység kalapácsa”: SOLTI CSABA
ERZSÓK ASSZONY, „szemérmetes” kocsmatulajdonos: KOCSIS ANDREA
A HELYBÉLI „LÁGYSZÍVŰ” KÁNTOR (neve ismeretlen): DÁVID PATRIK
HARANGLÁB, „fondor lelkületű egyházfi”: LUKÁCS ÁDÁM / BOLLA DÁNIEL
BAGARJA ÚR, csizmakészítő, a „béke barátja”: FILIPPO NESTOLA
VITÉZ CSEPŰ PALKÓ istállófiú, azaz „a tiszteletes két pej csikajának jókedvű abrakoltatója”: MATTIA MASSA
PAP: ANDRII IVANOV / LUKÁCS ÁDÁM
MÁRTA, a kántor „amazontermészetű” felesége: KEPESS BOGLÁRKA
MÁRTI, a lányuk: HAVASI VIRÁG NINA
MÁRTA SZOMSZÉDASSZONYA: MÁTYÁS FLÓRA
BÍRÓ: SOFIA SULPIZI / ANDRII IVANOV
KISBÍRÓ: HARANGOZÓ LILI
KISBÍRÓ FELESÉGE: ADÉLA LISKOVÁ
MÚZSÁK: SOFIA SULIZI / ELENA GIL FERNANDEZ / MÁTYÁS FLÓRA
PÓKOK: MÁTYÁS FLÓRA/ MARTYNA WARZOCHA / ADÉLA LISKOVÁ
EGÉR: DEMJÁN DANELLA / BOROS RÉKA
GÓLYA: ELENA GIL FERNANDEZ
TEKINTETES ASSZONY: MARTYNA WARZOCHA
PANNI: ADÉLA LISKOVÁ

A FALU NÉPE: A Miskolci Balett táncművészei, a Bartók Béla Zene- és Táncművészeti Szakgimnázium növendékei:
Csörgő Réka, Demján Daniella, Boros Réka és Miklóssy Patrik

A szereplők szinkronhangjai:
Fejenagy: GÁSPÁR TIBOR
Erzsók: MÉSZÖLY ANNA
Kántor: FECZESIN KRISTÓF
Harangláb: SIMON ZOLTÁN
Csepű Palkó: BÖRCSÖK OLIVÉR
Pap: SALAT LEHEL
Tekintetes asszony: MOLNÁR ANNA
A bíró: RUSZNYÁK GÁBOR

Alkotók
Díszlettervező: JUHÁSZ KATALIN
Jelmeztervező: BOZÓKI MARA
Dramaturg: KOZMA ATTILA
Koreográfus asszisztens: SOLTI CSABA
Ügyelő: EGYÜD TÜNDE
Zene: GUIDO DI VONA / ZENEI MONTÁZS
Rendező - Koreográfus: KOZMA ATTILA

Our offer


Manga – Hokuszai – Manga Kortárs japán mangák szemszögéből a Hokuszai Manga 2026. ápr. 24. - 2026. aug. 16 A kiállítás a kortárs japán mangák (képregények) perspektívájából közelít Kacusika Hokuszai (1760–1849) ukijo-e mester Hokuszai Manga című, több ezer rajzból álló, rendkívüli hatású rajzgyűjteményéhez. A tárlat nem azt kívánja igazolni, hogy Hokuszai a mai értelemben vett manga „feltalálója” lett volna, hanem azt vizsgálja, miként alakult és változott a „manga” fogalma, használata és jelentése az elmúlt kétszáz év során.

Egy miniszter pályafutásának csúcsa felé közelít, ugyanis reményei szerint az államfő hamarosan őt bízza meg kabinetváltással, egyúttal pedig megkapja miniszterelnöki kinevezését. Ám ember tervez... ugyanis barátja, Bouladon képviselő szokatlan kéréssel keresi meg: szeretné a miniszter feleségét egy hétre elvinni a Zöld-foki szigetekre, és ha ezt a kérését megtagadja, felfedi a miniszter féltve őrzött titkait. A miniszter megpróbálja megvesztegetni, sőt, még egy szexéhes csere nőt is felajánl. De, hogy mi lesz a történet vége, utazik-e Bouladon bárkivel a szigetekre, és lesz-e miniszterelnöki kinevezés, arra derüljön fény akkor, amikor megnézi ezt a kacagtató komédiát.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.