program


A fösvény

A fösvény

Moliére A fösvényben egy olyan apáról - Harpagonról - rajzol kíméletlen karikatúrát, aki a pénz imádatában nem ismer se embert, se Istent, józan eszét is elvesztve mindent ennek rendel alá.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Torsdag, 31. August 2023 19:30

Moliére: A FÖSVÉNY
(dráma két felvonásban)
Szolnoki Szigligeti Színház

Moliére komédiáiban szókimondóan és szellemesen pellengérre állítja az ember gyarló tulajdonságait. Legtöbb műve - mintha ma íródna – a családon belüli viszályokat, konfliktusokat ábrázolja. Félreértések, félrehallások, félreinformálások kusza és roppant mulatságos útvesztőin át, mindig a fiatalok és mindig a szerelmesek győzedelmeskednek. Moliére A fösvényben egy olyan apáról - Harpagonról - rajzol kíméletlen karikatúrát, aki a pénz imádatában nem ismer se embert, se Istent, józan eszét is elvesztve mindent ennek rendel alá.

Alkotók
Harpagon......................... MUCSI ZOLTÁN
Kleant............................... HAJDU TAMÁS MIKLÓS
Lizi.................................... BIRÓ PANNA DOMINIKA
Vallér................................. CSÁKVÁRI KRISZTIÁN
Mira................................... CSEKE LILLA CSENGE
Angelus............................. KARCZAG FERENC
Eufrozina........................... KERTÉSZ MARCELLA
Simon................................ ZELEI GÁBOR
Kobi................................... HORVÁTH GÁBOR
Fless.................................. ÓNODI GÁBOR
Klau................................... LUGOSI CLAUDIA
Kuku.................................. HORVÁTH GYÖRGY
Edek.................................. TÁRNAI ATTILA
Rendőrbiztos..................... VÁNDOR ATTILA
Skrabski............................ KINCZEL JÓZSEF

Alkotók
Díszlettervező: ANTAL CSABA                                    
Jelmeztervező: CS. KISS ZSUZSANNA
Rendező: SZABÓ MÁTÉ

Az előadás hossza 2 óra 15 perc, egy szünettel.

Aktuelt


Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban

A Postmodern Jukebox 2026-ban „THE FUTURE IS VINTAGE” címmel indul világkörüli turnéra! Hazánkon kívül ellátogatnak az Egyesült Királyságba, Európába, Ausztráliába és Új-Zélandra is. A zenészekből, énekesekből és táncosokból álló fantasztikus csapat 2026. június 10-én a Margitszigeti Színház közönségéhez hozza el a legnagyobb slágereket – a 70-es évek rockhimnuszaitól és a 80-as évek britpop dallamaitól egészen napjaink poplistás kedvenceiig, filmzenékig és videojáték-témákig.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.