Program


Marhakaralábé

Marhakaralábé

A darab inspirációjául egy hangfelvétel szolgált, amit a Keleti Pályaudvarnál készített a szerző 2015. szeptember 2-án, amikor menekültek százai táboroztak a metró aluljáróban. A felvétel három férfi beszélgetését rögzítette, akik nemtetszésüket fejezték ki azért, mert önkéntesek segítséget nyújtottak a menekülteknek. A beszélgetés legdrámaibb részénél az egyik férfi azt mondja, ha lenne egy kis hatalma, lelőné az aluljáróban táborozó embereket, majd…  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, March 26 2018 7:00PM

A darab inspirációjául egy hangfelvétel szolgált, amit a Keleti Pályaudvarnál készített a szerző 2015. szeptember 2-án, amikor menekültek százai táboroztak a metró aluljáróban. A felvétel három férfi beszélgetését rögzítette, akik nemtetszésüket fejezték ki azért, mert önkéntesek segítséget nyújtottak a menekülteknek. A beszélgetés legdrámaibb részénél az egyik férfi azt mondja, ha lenne egy kis hatalma, lelőné az aluljáróban táborozó embereket, majd feldobná egy platós autóra, és elégetné őket. Ő nevezte a menekülteket viccesen „marhakaralábé”-nak, innen a darab címe. Hogy a felvétel megfelelő kontextusba kerüljön, a műben olyan felvételek is felhasználásra kerültek, ahol menekültek beszélnek nyomorúságos élményeikről. A kantáta két áriájának szövege Shakespeare „Thomas More beszéde” című írásából használ fel részleteket.

Az emberi beszéd érzelmi és zenei aspektusai szolgáltatják a kompozíció akusztikus és elektronikus zenei alapanyagát. A vokális anyag dallamai, ritmusai, változó tempói, csendjei, hangsúlyai és hangszín-jellegzetességei különböző hangtájakba ágyazódnak, melyek a felvétel helyszínére (Keleti pályaudvar) és a szövegek jelentéseire reflektálnak.

A darab keletkezési folyamatában meghatározó szerepe volt Murányi Márta énekesnőnek, akinek megrázó interpretációja drámai erővel közvetíti a műben megfogalmazott zenei és zenén kívüli gondolatokat.

Szigetvári Andrea migrációról és idegengyűlöletről írott elektroakusztikus kantátáját előadja Murányi Márta és a szerző. A zenei performanszhoz kapcsolódva az esten Parti Nagy Lajos és Závada Pál olvasnak fel.

http://www.litera.hu/hirek/parti-nagy-lajos-felejthetetlenul-civil
Jegyár: 2500 Ft

Our offer


The Great Dictator, Charlie Chaplin’s most influential work, is a deeply humanistic piece of cinematic art.

„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad – alul semmi!”

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.