Program


Aktuális előadások



136 évvel ezelőtt, 1889. január 30-án holtan találták Rudolf osztrák trónörököst a mayerlingi vadászkastélyban. Bár az udvar részéről mindent megtettek, hogy ne derüljön rá fény, nem lehetett titkolni, hogy a trónörökös mellett még egy holttest is volt: a tizenhét éves Vetsera Mária bárónőé. Annak ellenére, hogy mindketten írtak búcsúlevelet, már akkoriban is sokan megkérdőjelezték az önkezűséget. A tragédiát számos homályos és ellentmondásos részlet lengi be még ma is. Öngyilkosság? Gyilkosság? Összeesküvés? Ki vethetett véget a trónörökös és fiatal szeretője életének?

Évtizedekkel Rudolf halála után egy történész a mayerlingi tragédia rejtélyét kutatva beszélgetett Erzsébet királyné udvarhölgyével, és feltette neki a sokakat foglalkoztató kérdést: „…bármennyire együttérzek is a császárnéval, mégsem tudom felfogni, hogy egy anya, aki ráadásul oly mély érzésű, mint ö, hogyan nem tudhatta, mi bántja a fiát, és hogyhogy nem tudta, milyen tévutakon jár.”

Valóban nem szerzett tudomást az uralkodópár fiuk leromlott egészségi és érzelmi állapotáról? Minek vagy kinek lehetett köszönhető az, hogy a trónörökös a mayerlinghez vezető útra lépett?

Káli-Rozmis Barbara első könyve 2021-ben jelent meg Erzsébet királyné és a magyarok – Barátság vagy szerelem? címmel, és az olvasói szavazatok alapján elnyerte “Az Év Könyve 2022” díjat a történelmi tényirodalom kategóriában. Második könyve, a Szenvedély a rang fogságában – Sisi baráti-családi körben 2023-ban jelent meg szintén a Helikon Kiadó gondozásában.

A bemutató végén lehetőség lesz az előadó köteteinek megvásárlására és dedikálásra is.

Az előadás hossza: kb. 90 perc

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!