Program


Isabelle Faust és az Il Giardino Armonico

Isabelle Faust és az Il Giardino Armonico

Tiszta barokk
Isabelle Faust és az Il Giardino Armonico

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 31. szombat, 19:30

Tiszta barokk
Isabelle Faust és az Il Giardino Armonico

Locatelli: D-dúr concerto grosso, op. 1/9
Locatelli: L’arte del violino, op. 3 – 2. (c-moll) hegedűverseny
Locatelli: L’arte del violino, op. 3 – 10. (F-dúr) hegedűverseny
SZÜNET
Locatelli: c-moll concerto grosso, op. 1/11
Locatelli: L’arte del violino, op. 3 – 11. (A-dúr) hegedűverseny
Locatelli: Esz-dúr concerto grosso, op. 7/6 („Il Pianto d’Arianna”)

Isabelle Faust (hegedű)
Il Giardino Armonico
Vezényel: Giovanni Antonini

Minden idők leghíresebb hegedűművészeként a legtöbb zeneértő alighanem Paganinit nevezné meg. Jóval kevesebben tudják, hogy kik voltak azok a mesterek, akik az „ördög hegedűse” számára kikövezték az utat, akik nélkül az ő művészete sem születhetett volna meg. Az elődök között kevésbé ismert, de annál fontosabb szerepe volt Pietro Antonio Locatellinek (1695‒1764), aki op. 3-as L’arte del violino című, tizenkét hegedűversenyből álló sorozatában a virtuozitást új szintre emelte: elképesztő magasságok, kettősfogások, üveghangok tarkítják ezeket a műveket. Ráadásul a szólóhegedűs számára Locatelli minden mű első és utolsó tételében – mintegy kadenciaként – egy-egy capricciót is komponált, (melyek hatása egyértelműen tetten érhető Paganini jól ismert 24 Caprice-ában). E nagyhatású sorozat három darabjával, valamint a szerző három concerto grossójával az évtizedek óta töretlenül népszerű Il Giardino Armonico és a sokoldalú hegedűművész, Isabelle Faust tolmácsolásában ismerkedhetünk meg ezen az estén.

Ajánlatunk


„Jön a fordulat. Tudom. Érzem. Már jön, aki azt fogja kiabálni: Félre! El az útból! És csak özönlik a többi is utána, és azt üvöltik mind: "Félre! Helyet! Helyet! Helyet!" Meglátod, a fiatalok mindjárt bekopognak az ajtómon, és..." Részlet a darabból.

A Budapesti Operettszínház kiemelten fontosnak tartja, hogy támogassa autista embertársainkat a minél teljesebb élet megteremtésében és megélésében, ezért – ahogyan immár hagyománnyá vált – idén is gálakoncertet rendez az Együtt az Autistákért Alapítvány javára.

Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe neki ítélte oda a Vilmos-díjat. Pályája azóta töretlenül ível felfelé. Darabjait számos magyar színház bemutatta, ő pedig háromszor nyerte el a Színikritikusok díját a legjobb új magyar drámáért.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!