
Géniuszok - A német szecesszió
Ludmann Mihály művészettörténész előadás sorozata a szecesszió mestereiről Læs mere
Ludmann Mihály művészettörténész előadás sorozata a szecesszió mestereiről Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Tirsdag, 08. April 2025 18:00
München mellett a századforduló korában több jelentős német művészeti központ is kialakult. Ezek közül kiemelkedett az „Ilm menti Athén” - Weimar, a thüringiai hercegség fővárosa. Itt Karl Alexander nagyherceg 1860-ban festőiskolát alapított és támogatta az 1889-ben létrehozott Goethe-Schiller Archívumot. Az építészet fellendítése érdekében meghívták a városba Henry van de Veldét, aki építészként és
iparművészeti tervezőként is meghatározó szerepet vállalt a város művészeti életében. A másik hasonló jelentőségű német város Darmstadt volt, ahol a bécsi építész Josepf Maria Olbrich meghívása után jelentős építészeti műveket hozott létre.
„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”
„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”
A 90-es évek ikonikus filmvígjátékából készült musicalsiker, a West Enden és a Broadwayn már nézők millióit elcsábító Apáca Show az Erkel Színház színpadán!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.