Program


Cseh Tamás-est "Micsoda útjaink"
6

Cseh Tamás-est "Micsoda útjaink"

Micsoda útjaink – Cseh Tamás dalaival
koncert és film
A koncert ideje: 3 óra, egy szünettel

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2014. június 22. vasárnap, 20:00

Mohácsi János 2012-ben végzett színész osztálya Kaposvárról egészen Amerikáig jutott Cseh Tamás dalaival. A nagysikerű vizsgakoncertben tanáruk, Rozs Tamás vezetésével áthangszerelt dalok hallhatók, melyet tucatnyi hangszer megszólaltatásával a tehetséges fiatalok adnak elő.

A turnéról zenés dokumentumfilm is készült, melyet a koncert után levetítünk a Városmajorban. Ezzel a régmúlt idők mozijának élményét idézzük meg az eredetileg szabadtéri kertmoziként üzemelő helyszínen, amikor egy jeggyel filmet és koncertet is láthattak-hallhattak a nézők.

„Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy osztály, hát ez az osztály nem volt se rosszabb, mint a többi, csak épp a legjobb. És volt egy helyre énektanárjuk, maga az egyfejű Rozs Tamás, a csellócsászár, aki fejébe vette az osztály rozsdalepte osztályfőnökével, hogy vizsgázzon, ha már énekből, hát Cseh Tamásból, helyből távol. Mert volt egyszer énekes, Cseh Tamás, akinél jobban, szívfacsaróbban a semmit eldalolni senki nem tudta, a szövegekben persze ott ólálkodott hol nem volt Bereményi Géza, hát így ők, ketten… Volt vizsga, lett belőle koncert, egy szál gitár helyett 12 hangszerre, ország-világra. Siker, pénz, nők, férfiak, ingyen gumimatrac, csillogás, elszállás, puffanás, minden ami szokott, amikor egy dolog jó. S mit ad Isten, hogyhogynem, meghívták őket a Nagy Ámerikába. Repülőjegy, helyfoglalás, koncertek, künn a nagy vízen túl. De a baj nem jár egyedül. Elkísérte őket a forgatócsoport, hogy megörökítse a Turnét az örökkévalóságnak, vagy éppen nektek, akik éppen nézitek. És ha már úgyis éppen nézi valaki, - akinek még így is jobb, mint annak, aki éppen nem - miért ne járjon mellé koncert, és miért ne vendégeskedne benne egy-két dal erejéig, akiket amúgy is szeretünk, régi kaposváriként, a Csákányi meg a Kulka?” (Mohácsi János)

Hang utómunka: Major Csaba
Grafika: Takács Attila
Vágó: Mészáros Attila
Operatőr: Pataki Ádám, Erdélyi Gábor

Ajánlatunk


2026. október 10-én különleges zenei élmény várja a közönséget Budapesten: a világhírű zongoravirtuóz, Péter Bence az MVM Dome színpadán adja elő vadonatúj koncertműsorát. Az új show nem csupán friss dalokkal és lenyűgöző zongorajátékkal, hanem minden eddiginél látványosabb vizuális világgal, színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel is készül - ezzel garantálva, hogy ez lesz az év egyik legemlékezetesebb zenei eseménye.

Ludwig van Beethoven FIDELIO Opera két részben, német nyelven, magyar, angol és német felirattal

Misztikum, szenvedély és sötét titkok a színpadon – érkezik a Rebecca musical!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!