Csalog Gábor Vasárnapok
Műsor:
Frédéric Chopin: 24 Prelűd op. 28 – részletek
Dmitri Sosztakovics: 24 prelúdium és fúga op. 87 – részletek
Frédéric Chopin: H-moll szonáta op. 58
Műsor:
Frédéric Chopin: 24 Prelűd op. 28 – részletek
Dmitri Sosztakovics: 24 prelúdium és fúga op. 87 – részletek
Frédéric Chopin: H-moll szonáta op. 58
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. november 8. vasárnap, 18:00
Csalog Gábor Vasárnapok
Műsor:
Frédéric Chopin: 24 Prelűd op. 28 – részletek
Dmitri Sosztakovics: 24 prelúdium és fúga op. 87 – részletek
***
Frédéric Chopin: H-moll szonáta op. 58
Közreműködik:
Csalog Gábor – zongora
Chopinnel és Sosztakoviccsal folytatódik Csalog Gábor sorozata november 8-án, a BMC Koncerttermében. A koncert első felében részleteket hallhatunk Chopin: 24 Prelűd Op. 28, illetve Sosztakovics: 24 prelúdium és fúga Op. 87 című műveiből. A két korszakalkotó szerző prelűdjei és fúgái mögött egyaránt a barokk minták sejlenek fel. Csalog Gábor úgy véli, mindkettőjük kottatartóján ott lehetett a Wohltemperiertes Klavier komponálás közben – és mindketten úgy integrálták saját zenei nyelvükbe a barokk elemeket, hogy közben csorbítatlan maradt a saját, összetéveszthetetlen hangvételük. Az est második részében Chopin utolsó zongoraszonátája, a négytételes H-moll szonáta szólal meg a zongoraművész tolmácsolásában, mely líraisága és epikus jellege ellenére technikailag és a zenei megformálás tekintetében is az egyik legnehezebb és legnagyobb szabású Chopin-mű. A darab a szerző egyik utolsó műve, méltó összegzése mindannak, amit szerzője a zenéről és a zongorajátékról tudott.
2026. július 23., csütörtök 20:00 (esőnap: július 24.) 2026. július 25., szombat 20:00 (esőnap: július 26.)
Egy miniszter pályafutásának csúcsa felé közelít, ugyanis reményei szerint az államfő hamarosan őt bízza meg kabinetváltással, egyúttal pedig megkapja miniszterelnöki kinevezését. Ám ember tervez... ugyanis barátja, Bouladon képviselő szokatlan kéréssel keresi meg: szeretné a miniszter feleségét egy hétre elvinni a Zöld-foki szigetekre, és ha ezt a kérését megtagadja, felfedi a miniszter féltve őrzött titkait. A miniszter megpróbálja megvesztegetni, sőt, még egy szexéhes csere nőt is felajánl. De, hogy mi lesz a történet vége, utazik-e Bouladon bárkivel a szigetekre, és lesz-e miniszterelnöki kinevezés, arra derüljön fény akkor, amikor megnézi ezt a kacagtató komédiát.
Kapunyitás: 19 óra Koncertkezdés: 20:00 Kérjük, ne vásároljatok jegyeket megbízhatatlan forrásból, mert azok jó eséllyel lehetnek hamisak, érvénytelenek!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!