Program


Aktuális előadások



FEBRUÁR 12. SZERDA 19.00
SPANYOLORSZÁG

Spanyolország borászata sokat képes adni a borrajongóknak! Nagyon magasan fekvő termőterületekről, alacsony termésmennyiséggel, helyi szőlőfajták használatával kifejezetten magas minőségű, jól fogyasztható borok kerülnek a bort kedvelők poharába. Olyan termőhelyekkel ismerkedhetünk meg, mint Andalúzia, Katalónia, Rioja, olyan szőlőfajták levéből szűrt borokat ihatunk, mint a Tempranillo, Garnacha, Albarino, s akkor nem beszéltünk még a sherryről, a spanyol pezsgőről, a Cava-ról, s a malagai édes borokról. S hogyan függ össze a Santiago de Compostela-ba tartó zarándokút a középkor spanyol borászatának felvirágoztatásával? A Marczi Borklubban a szép spanyol borok kóstolása csak alap, de a beszélgetéseink java része – ezúttal is – a bor kultúrtörténetébe enged majd bepillantást.

5 tételt fognak kóstolni ezen az alkalmon a résztvevők:
CA’ Nestruc blanc 2022
Fenomenal Verdejo 2022
Michelini i Muffato En El Camino 2022
Dominio del Challao ANGELITA 2022
El Hombre Bala 2020

MÁRCIUS 12. SZERDA 19.00
PORTUGÁLIA

Portugália borok tekintetében csoda! Nem csak azért, mert gyakorlatilag minden művelésre alkalmas völgy szőlővel van telepítve és a helyiek közel ötszáz őshonos fajtából választhatnak, de a borok szépségéhez nagyban hozzájárul a talaj alatti kőzetrétegek sokszínűsége, a világ legalacsonyabb hektáronkénti termésátlaga (kevés szőlő egyenlő jó bor!). A helyi földművesek közel 90%-a borásznak vallja magát még akkor is, ha évente csak egy hordónyi bort készít! Tehát a bor itt egyértelműen nemzeti ügy, akkor is, ha a Salazar-diktatúrának köszönhetően bizonyos borvidékeken csak telkeket határoló kerítések mentén lehetett szőlőt telepíteni, míg a híres Portói bort adó Duoro-völgyben a világon elsőként született meg szőlőterület osztályozás. A Marczi Borklubban terítéken Portugália: lélegzetelállítóan szép borvidékek helyi szőlőfajtákból készített borai mellett – szokás szerint – bepillanthatunk az ország kultúrájába és művészetébe is.

ÁPRILIS 9. SZERDA 19.00
USA

Vajon minek köszönhető, hogy azon a legendás 1976-os párizsi kóstolón fehér- és vörösbor kategóriában is fiatal borvidékről érkező amerikai bor diadalmaskodott a legmagasabban jegyzett francia chardonnaykkal és bordeaux-i grand cru vörösekkel szemben? Ezzel valóban szertefoszlott a francia borokról kialakult ún. „borfeletti bor mítosza”?  Tényleg ennyire jók a kaliforniai, washingtoni, oregoni borok? A kérdésre a szokásos válasz a helyes: az attól függ. A Marczi borklubjában öt USA bort kóstolunk és megismerjük az amerikai bor szépsége mögött rejlő titkokat.

MÁJUS 14. SZERDA 19.00
AUSZTRIA

Az átlagos borissza nem kapja fel a fejét, ha Ausztriát a borral kapcsolatban említi valaki. A tapasztaltabbak viszont annál inkább. Az a helyzet, hogy Ausztria az 1990-es évektől Európa egyik legígéretesebb bornemzetének számít, s az osztrák borok jelentős része prémium terméknek számít a világ borpiacán.  A Wachauból származó rajnaik és zöldveltelinik, a burgenlandi kékfrankosok vagy a Fertő-tó partjáról érkező édes borok mind-mind csúcstermékek. Ezt a világot kezdjük el megismerni a Marczi Borklub-ban öt csodás tételen és sok-sok izgalmas sztorin keresztül.

JÚNIUS 11. SZERDA 19.00
CHILE

Chile számára a Csendes-óceán, az Atacama-sivatag, Patagónia és az Andok hétezer méter magas hegycsúcsai földrajzi értelemben elszigeteltséget jelentenek. Mindez ugyanakkor azt is jelenti, hogy míg Budán a 19. század végén beköszöntő filoxéravész a szőlők csaknem egészét kipusztította, addig Chilébe – a mai napig – be sem tudta tenni a lábát. A magasan fekvő szőlőtermő területek, a francia borászati módszerek átvétele, a legjobb világfajták használata kormányzati támogatással ötvözve kiemelkedően jó ár-érték arányú borokat eredményez, mely borok közül öt tétel hamarosan a Marczi Borklub vendégeinek poharába kerül.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!