Program


A nagyenyedi két fűzfa

A nagyenyedi két fűzfa

Jókai Mór elbeszélésnek 21. századi zenés adaptációja egy mai keretjátékba illesztve meséli el a nagyenyedi fiatalok történetét. Egy erdélyi kirándulás alkalmával jut el egy osztály nagyenyedre, ahol a diákok a tanáruk elbeszélése alapján ismerik meg a hős fiatalokat, illetve ébrednek rá a múlt ismeretének fontosságára.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. július 14. péntek, 20:00

A NAGYENYEDI KÉT FŰZFA
musical ősbemutató

Jókai Mór elbeszélése nyomán a szövegkönyvet és a dalszövegeket írta: VIZELI CSABA
zeneszerző: PÉCSVÁRADI ZOLTÁN

A nagyenyedi két fűzfa történetének háttere a Rákóczi szabadságharc, de a főszereplői kollégiumi diákok, akik kiállnak a közösségükért. A középpontban a fosztogató hadak és a békés polgárok ellentéte áll, de főszereplői a hős diákok és egy ártatlan szerelem. Egy modern, 21. századi nyelvezettel megszólaló, de a korabeli értékeket bemutató zenés színpadi mű, melyben a fiatalok mai is ismert konfliktusai, élethelyzetei is visszatükröződnek. Egymásért küzdés, az összefogás, a közösség szerepének fontossága, az első szerelem csodája, a bátorság, az egyén kiállása mind meghatározó szerepe a történetnek, mely méltó módon illeszkedik a hasonló témákat feldolgozó nagysikerű zenés előadások sorába.

SZEREPLŐK
Tordai Szabó Gerzson, a kollégium rektora.................................................... FÖLDES TAMÁS
Feri bá, az osztálykirándulás vezetője............................................................ FÖLDES TAMÁS
Klárika, a rektor lánya..................................................................................... TAR GABRIELLA
Zetelaky József, nagyenyedi, végzős diák..................................................... BUDAI MÁRTON
Karassiay Áron, József barátja....................................................................... ONDRIK JÁNOS / OLÁH BÉLA
Trajtzigfritzig, labanc rablóvezér..................................................................... GIELER CSABA
Bórembukk, Trajtzigfritzig alvezére................................................................. KRNCAN MILÁN
Lantosné, Klárika nevelője.............................................................................. KUCZMANN ÁGNES
Tóth János, főbíró........................................................................................... P.PETŐCZ ANDRÁS
Csertes István, ispán...................................................................................... GERDESITS FERENC
Kicsi, mai diák – Istvánffy Mihály, nagyenyedi diák - Kulacs.......................... PAPP CSABA
Menő, mai nagymenő diák – Kardos, nagyenyedi diák – Hansi..................... SZARVAS BALÁZS
Szexi, mai nagymenő diáklány – Zomboriné – Bözske.................................. SIPOS JUDIT
Falánk, mai diáklány – Kovácsné................................................................... TÓTH DOROTTYA
Lassú, mai diáklány – Benedekné.................................................................. CSIZMADIA EDINA
Kocka, mai diák – Nemes, nagyenyedi diák – Ravasz, labanc...................... SZABÓ DÁVID
Stréber, mai diák – Bors, nagyenyedi diák – Horgas, labanc......................... MÉSZÁROS TAMÁS
Gyurma, mai diák - Kozma, nagyenyedi diák -Kampó, labanc....................... VANK RICHÁRD
Agyas, mai diák – Sándor, nagyenyedi diák – Kampó, labanc....................... OLÁH BÉLA / RÁDULY KRISZTIÁN

ALKOTÓK
öltöztető: VIZELI RÉKA
ügyelő: KORMÁNYOSI MIKLÓS
hangosítás: BERTALANITS ZOLTÁN
díszlet: SZARVASSY CSABA ZSOLT, VIZELI CSABA
világítás: MAJOR ZOLTÁN
jelmez: MÁSIKNÉ VIZELI ANITA
koreográfus asszisztens: CSIZMADIA EDINA
vívás, verekedés: GYÖNGYÖSI TAMÁS

produkciós vezető: VIZELI CSABA
koreográfus: BAKÓ GÁBOR
rendező: GIELER CSABA

Ajánlatunk


Sacré Cœur : Son règne n'a pas de fin francia dokumentumfilm, 95 perc, 2026 francia nyelven, magyar felirattal

JODOK CELLO ismét Budapesten a kitörő sikerű premier után! A svájci crossover csellista, aki a klasszikus hangzást modern pop- és filmslágerekkel ötvözi, 2026. november 11-én ad monumentális koncertet a Budapest Arénában. Egy est, ahol Coldplay, Einaudi és Bruno Mars dallamai csellón szólalnak meg – látványos show-val, az élmény garantált.

Manga – Hokuszai – Manga Kortárs japán mangák szemszögéből a Hokuszai Manga 2026. ápr. 24. - 2026. aug. 16 A kiállítás a kortárs japán mangák (képregények) perspektívájából közelít Kacusika Hokuszai (1760–1849) ukijo-e mester Hokuszai Manga című, több ezer rajzból álló, rendkívüli hatású rajzgyűjteményéhez. A tárlat nem azt kívánja igazolni, hogy Hokuszai a mai értelemben vett manga „feltalálója” lett volna, hanem azt vizsgálja, miként alakult és változott a „manga” fogalma, használata és jelentése az elmúlt kétszáz év során.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!